Sucha skóra twarzy - kwas hialuronowy
Sucha skóra twarzy - kwas hialuronowy

W okresie jesienno / zimowym skóra sucha spędza sen z powiek. Wiatr, niska temperatura, suche powietrze w pomieszczeniach, spowodowane działającym ogrzewaniem. To główne przyczyny tego problemu skóry. Najlepszym remedium zawsze będą składniki naturalnie produkowane przez organizm, takie jak: kolagen, kwas hialuronowy, koenzym q10. Wraz z upływem czasu organizm człowieka produkuje zmniejszoną ilość tych związków. Odpowiadamy na pytanie jak zatrzymać młodość skóry.

Na szczęście, zarówno od wewnątrz, jak i zewnętrznie możemy te braki uzupełnić. Bezdyskusyjnie ważna jest dieta, kolagen znajdziemy w rybach, koenzym q10 w orzechach, płatkach owsianych. Spożywając chude mięso, produkty zawierające magnez, żelatynę wspomożemy natomiast produkcję kwasu hialuronowego. Dieta bogata w warzywa, owoce, minimum 2 litry płynów dziennie, ruch – to nieodłączne elementy zdrowia skóry. Jeśli uzupełnimy je preparatem zewnętrznym skóra będzie dogłębnie nawilżona, a upływający czas odciśnie na niej znacznie mniejszy ślad.

WŁAŚCIWOŚCI KWASU HIALURONOWEGO

Głównym jego zadaniem jest wiązanie wody. Każdego dnia około 30% kwasu hialuronowego w naszym organizmie ulega rozpadowi, a jego miejsce wypełniają nowe cząsteczki. Z wiekiem cały ten proces zostaje spowolniony, wymiana nie jest już tak samo sprawna. Prowadzi to do degeneracji włókien kolagenowych, a w następstwie wysuszenia i wiotczenia skóry oraz pojawienia się zmarszczek. Jest to zjawisko nieuniknione, jednak możliwe do spowolnienia. Dzisiejsza medycyna daje nam ogromne możliwości, wypełnianie zmarszczek zastrzykami z kwasu hialuronowego stało się bardzo popularne i ogólnodostępne.

KOSMETYKI Z KWASEM HIALURONOWYM

Jako bardziej przystępną cenowo metodę możesz wypróbować kosmetyki z tym składnikiem, np. maska nawilżająca z kwasem hialuronowym Sabai Thai Hyaluronic Acid Mask. Maska osadzona jest na płachcie dzięki czemu jej działanie jest spotęgowane – składniki aktywne są blokowane „warstwą” co sprzyja większej penetracji substancji aktywnych. W swoim składzie posiada dodatkowo kwas mlekowy, który wykazuje wyjątkowo skuteczne właściwości nawilżające. Wszystkie te działania sprawią, że Twoja sucha skóra twarzy zostanie ukojona, a jej starzenie znacząco opóźnione. Teraz gdy już znasz tajną broń w walce z suchą skórą twarzy, jaką jest działanie kwasu hialuronowego, nie zwlekaj z wprowadzeniem go w codziennej pielęgnacji! 🙂

Ekspert marki Sabai Thai,
Sylwia Żarnoch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *